Web sitesi yaptırmanız için 5 neden

Günümüzde hemen hemen her büyük işletmenin bir firma web sitesi vardır. Peki aynı durum küçük ve orta ölçekli işletmeler(Kobiler) için de geçerli mi? 

İşte işletmelerin firma web sitesi yaptırması için 5 neden :

1- 7/24 Açık Profesyonel Bir Web Dükkanınız Olsun, Kolayca Yeni Müşteriler Edinin !

Bir günde işletmenize gelen ziyaretçilerden kat ve kat fazlasını internetten kazanabilirsiniz. 7 gün 24 saat boyunca açık olan web siteniz sayesinde Google'da rahatlıkla bulunursunuz. Ürünlerinizi, hizmetlerinizi, kurumsal kimliğinizi ve referanslarınızı ziyaretçilerinize profesyonel bir şekilde sergileyebilirsiniz.

2- Rakiplerinizi Sizin Yerinizi Almasına İzin Vermeyin !

Müşterileriniz sizi internette bulamaması büyük bir dezavantajdır. Bu durum rakiplerinizin sizin müşterilerinizi kazanmasını daha da kolaylaştırır.

3- Mevcut Müşterileriniz Sizi İnternetten Kolayca Bulsun !

İnternet kullanıcıların büyük bir çoğunluğu kullandığı ürün ve hizmetleri sunan firmaların web sitelerini ziyaret ederler. aynı durum, farkında olmasanızda, sizin için de geçerli. Müşterilerinizin sizin hizmet ve ürünlerinizi kolaylıkla internette bulmasını sağlamalısınız.

4- Bırakın Müşterileriniz ve Arkadaşlarınız Sizin Reklamınızı Yapsın !

Ürün ve hizmetlerden memnun kalan müşteriler daima yakın çevresine bu durumdan bahseder. Aynı durum sizin için de geçerlidir. Müşterilerinizin hatırlaması gereken ne sizin adınız, ne adresiniz ne de ürün ve hizmetleriniz. Tek hatırlaması gereken tek şey websiteniz!

5- Her Geç Kalınan Gün Google'da Bulunabilirliğiniz İçin Dezavantaj !

Web sitenizin Arama motorlarında (Google gibi) üst sırada çıkması, en az web sitenizin olması kadar önemlidir. Sitelerin Google'da ilk sıralarda çıkması zaman alan bir süreçtir. Bu sürece ne kadar geç başlanırsa, süreç de o kadar uzar. Google'da üst sıralarda çıkmak için aylarca beklemek zorunda kalmayın.